رفتن به محتوای اصلی
مواد تشکیل دهنده ایزوگام

مواد تشکیل دهنده ایزوگام

شاید شما هم تمایل داشته باشید تا با مواد تشکیل دهنده ایزوگام آشنا شوید و بدانید که در تولید این ماده، از چه چیزهایی استفاده شده است. برای یافتن پاسخی متناسب با این موضوع، بایستی اطلاعاتی به صورت کلی در مورد خود ایزوگام داشته باشید و بدانید که کلا ایزوگام چیست تا مواد تشکیل دهنده آن را هم مطالعه نمایید.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام ها از جمله لایه هایی هستند که به عنوان عایق مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای فراوانی دارا هستند.

به عنوان مثال از مهم ترین کاربردهای ایزوگام می توانیم به نصب آن ها بر روی پشت بام منازل و مراکز تجاری و اداری اشاره داشته باشیم و همینطور می توان از آن ها جهت عایق نمودن دیوارها بهره برد تا نم و رطوبت به آن ها نفوذ پیدا نکند. بافتی که می توانیم برای ایزوگام نام ببریم، یک بافت پلی استری است و در کنار یک نوع بافت شیشه ای که قیر در آن ها به کار رفته است، قرار دارند و تولید شده اند.

ایزوگام چیست

معمولا دو نوع ایزوگام داریم که با توجه به نوع ساختی که دارا هستند، مورد استفاده قرار می گیرند و عبارت از موارد ذیل هستند:
1. ایزوگام های تک لایه که از یک لایه پلی استر تشکیل شده اند و می توان برای آن ها حالتی منعطف تر و در واقع ظاهر ظریف تری را نام برد.
2. ایزوگام دو لایه که از ضخامت بیشتری برخوردار است و میزان انعطافی که برای آن در نظر گرفته می شود هم بسیار کمتر است.

ایزوگام های دو لایه هم از لایه پلی استری تشکیل شده اند هم می توانید لایه هایی با بافت نخی را در آن ها مشاهده نمایید. معمولا از ایزوگام های دو لایه در قسمت های بیرونی هر ساختمان استفاده می شد و کاربرد ویژه ای در این مناطق دارد که از آن جمله می توانیم به قسمت های پشت بام ساختمان های گوناگون اشاره داشته باشیم.

ایزوگام از چه موادی تشکیل می شود؟

از مهم ترین مواد تشکیل دهنده ایزوگام ، می توانیم به موارد ذیل اشاره نماییم که ایزوگام مورد نظر ما را تولید می کنند.
1. قیر
2. ورق های آلومینیوم
3. پلی استر
4. بافت های نخی
5. پودر تالک

در عایق های ایزوگامی می توانیم مشاهده کنیم که از قیر با درجه نفوذی معادل 70 تا 60 استفاده می شود و جالب توجه است که استفاده از قیری که کیفیت بالایی دارد می تواند عاملی در افزایش کیفیت ایزوگام تلقی شود. در این رابطه هرچه قیر باکیفیت تر باشد، میزان چسبندگی ایزوگام هم بیشتر خواهد شد و به این ترتیب میزان نفوذناپذیری ایزوگام هم بسیار عالی خواهد بود.

ایزوگام تک لایه و دو لایه

از الیاف مصنوعی نیز پلی استرهای مختلفی را تولید می نمایند که ضخامت های آن ها نیز متفاوت است. استفاده از ورقه های آلومینیومی موجب می شود تا نور منعکس گردد و می توان براقیت را در آن ها مشاهده کرد. همچنین این ورقه ها انعطاف پذیری و به عبارتی شکل پذیری خوبی دارند.

دارا بودن خاصیت انعکاس نور هم موجب می شود تا در هنگام اوج گرما و وجود آفتاب، قیری که در آن ها به کار رفته است، نرم و حتی روان نشود. رول هایی هم که آمادگی نصب را دارند، در میان آن ها از پودرهای تالک می پاشند تا لایه های آن ها به یکدیگر نچسبند. بافت های نخی به کار رفته در ایزوگام ها هم ویژگی هایی همانند پشم شیشه دارند و از همان خاصیت برخوردار هستند.

ویژگی های ایزوگام تک لایه و دو لایه

آنچه واضح است، این می باشد که ایزوگام ها به دو گروه تک لایه و دولایه تقسیم می شوند و از هریک در مکان های خاصی استفاده می شود. لازم است بدانید که ایزوگام های تک لایه معمولا برای استفاده در پی ساختمان به کار برده می شوند زیرا می توانید به راحتی ظرافت و قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را در آن ها مشاهده کنید.

ایزوگام های دو لایه به دلیل دارا بودن ضخامت بیشتر، از استحکام بالاتر و بیشتری هم برخوردار هستند و می توانیم این موارد را برای آن ها در نظر بگیریم. از این ایزوگام های دو لایه معمولا در قسمت های خارجی ساختمان همچون پشت بام ها، تونل ها و بدنه های استخر استفاده می شود.

مطالب مرتبط : بهترین برند ایزوگام

به این ترتیب اهمیت فوق العاده بالایی را می توانیم برای این دو نوع ایزوگام در نظر بگیریم و لازم است توجه فرمایید تا از ایزوگامی مناسب با محیط مورد نظر خویش، استفاده نمایید تا نتیجه مورد نظر کسب شود.

قیمت ایزوگام

شایان ذکر است که قیمت ایزوگام به عوامل بسیاری بستگی دارند و لازم است تا قبل از اجرای ایزوگام، تمامی عوامل بررسی شوند تا فرد خریدار، بهتر بتواند در این رابطه تصمیم گیری کند. یکی از عوامل موثر در قیمت، همین مورد تک لایه و یا دو لایه بودن ایزوگام است که باید بررسی شود و فرد تعیین کند که ایزوگام را برای چه محیطی نیاز دارد.

همچنین مساحت و متراژ محیط باید دقیق اندازه گیری شود تا بتوان اعلام نمود که چه مقدار ایزوگام نیاز است. فردی که قرار است ایزوگام را نصب نماید هم از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اگر خود خریدار بخواهد این کار را انجام دهد، دیگر هزینه نصب به وی تعلق نمی گیرد.

قیمت ایزوگام

اما اگر فردی به عنوان نصاب برای این کار در نظر گرفته شود، لازم است مبلغی را بابت مزد برای وی در نظر گرفت. انجام اموری همانند ایزوگام نمودن، بایستی توسط افراد خبره و حرفه ای در این کار انجام شود تا در نهایت رضایت کافی از کار انجام شده برقرار باشد و مشکلی در هیچ قسمت از عملیات ایزوگام به وجود نیاید.

بنابراین قیمت ایزوگام به عوامل بسیاری بستگی دارد و این شما هستید که باید تمامی شرایط خود را ریز به ریز شرح دهید تا دقیق ترین قیمت به شما اعلام شود. جهت خرید به صرفه و با قیمت مناسب و در عین حال کیفیت فوق العاده خوب متناسب با قیمت اعلام شده، می توانید همین حالا از طریق سایت ما اقدام نمایید و تمامی سفارشات خود را با خیال راحت مورد ثبت قرار دهید. کارشناسان مجموعه ایزوگام موسوی آمادگی لازم در جهت ارائه مشاوره های مورد نیاز شما را دارا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
Call Now Button