رفتن به محتوای اصلی

قیرگونی

نحوه انجام قیرگونی

برای محافظت از سطح بام ، درزگیری و همچنین برای جلوگیری از نفوذ آب، از قیرگونی استفاده میشود. قیرگونی نیز مانند دیگر روش ها همچون ایزوگام ، روش مخصوص خود را دارد. ما قصد داریم تا مراحل اجرای قیرگونی را برای شما مرحله به مرحله توضیح دهیم. قیرگونی نوعی از ایزوگام است، زیرا مواد تشکیل دهنده آن در ایزوگام وجود دارد. با این تفاوت که ایزوگام ، به صورت پالایشگاهی تولید می‌شود. اما قیرگونی را در همان محل اجرا میشود. برای مطالعه بیشتر با ما همراه باشید.

قیرگونی نیز مانند ایزوگام ، نوعی عایق رطوبتی است که بر روی سقف و پشت بام ها استفاده می شود. در این روش، همان طور که از نامش پیداست، از قیر و گونی استفاده میشود. ما یک لایه قیر به روی سطح مورد نظر می ریزیم. پس از آن یک لایه گونی روی آن قرار می دهیم. سپس این کار را دوباره تکرار کرده و یک لایه قیر روی آن می کشیم.

مزایا قیرگونی

یکی از مزایای قیرگونی، اجرای راحت است. استفاده برای شکستگی ها و بریدگی ها نیز برخی از مزایای آن است.

معایب قیرگونی

از جمله معایب آن؛ خطرناک بودن کار با قیر داغ، آلودگی در هنگام نصب را میتوان نام برد. از دیگر معایب آن عمر کوتاه آن است. چون پس از چند سال، گونی که به کار رفته، شروع به پوسیدن می کند. این یعنی هر ده سال باید ترمیم و یا تعویض گردد. در برخی موارد نیز، در صورت نشست ساختمان، باعث پارگی قیرگونی می شود.

قیمت قیرگونی
مراحل قیرگونی

مراحل اجرای قیرگونی

مرحله اول) حتما قبل از اجرای فعالیت قیرگونی، باید سقف را با سیمان به طور کامل پوشانده شود. طوری که سیمان ترک برندارد و قیر به طور کامل به سطح کف بچسبد و هیچ درزی بایق نماند.

مرحله دوم) سپس باید بر روی سطح، قیر را با دمای حداکثر 180 درجه می چسبانیم. مسئله مهم آن است که تمام سطح کف، به طور کامل پوشانده شده باشد که آب از آن نفوذ نکند.

مرحله سوم) در این مرحله با یک گونی مرغوب، روی قیر را می بپوشانیم. به طوری که چین خوردگی باقی نماند. درصورتی که خودتان قصد انجام آن را دارید، توجه داشته باشید که گونی در هنگام پهن کردن روی قیر، دچاره پارگی و در رفتگی نشود.

مرحله چهارم) سپس با مخلوط کردن قیر نرم با قیر سفت، لایه دوم قیر را به روی گونی می کشیم. مهمترین مسئله این است که در این مرحله گونی پاره نشود. از طرفی باید قیر بر روی تمام سطح بام پوشانده شود. چیزی به پایان قیرگونی نمانده است.

مرحله پنجم) در این مرحله ما برای اینکه راه نفوذ آب کاملا بسته شود، قیرگونی را به صورت معکوس انجام می دهیم. درصورتی که می خواهید از قیرگونی برای عایق بندی استفاده کنید، حتما توان تحمل ساختمان را بررسی کنید. زیرا باید بررسی کرد که سازه توانایی تحمل این وزن را دارد.

پس از اب بندی کامل با قیر، حتما باید آن را تست نمود.برای این کار کافیست تا یک روز بعد، آب گیری صورت گیرد. اگر که آب دوباره نفوذ کرد، باید دوباره محل نفوذ را با یک لایه دیگر قیرگونی بپوشانیم. هرچند استفاده از مواد و مصالح مرغوب شرط کار باکیفیت است. ولی وجود افراد متخصص در کار، بی تاثیر نیست. ما در ایزوگام موسوی، با استفاده از مواد مرغوب ، این تضمین را به شما میدهیم.

قیرگونی در کرج
با ما همراه باشید

جهت مشاهده نمونه کارها، محصولات جدید و اخبار خدماتمان، کانال اینستاگرام ما را دنبال کنید

جمع بندی

یکی از راه های پوشاندن سقف استفاده از قیرونی است. در این روش از قیر داغ و گونی و سیمان برای پوشاندن سطح استفاده می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نحوه انجام قیرگونی آشنا کنیم. دقت کنید که انجام این کار خطرناک است و بهتر است که از افراد ماهر، برای انجام این کار استفاده کنید.

همانطور که میدانید، انجام قیرگونی معایب خاص خود را دارد. یکی از معایب آن هنگام نصب است. کار با قیر داغ بسیار خطرناک است و ممکن است باعث آسیب افراد غیر متخصص شود. ما در ایزوگام موسوی، با استفاده از مهارت و سابقه 20 ساله مان در این زمینه، شما را همراهی میکنیم. جهت دریافت مشاوره، قیمت و هزینه انجام کار قیرگونی با ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت و انجام قیرگونی

یکی از عوامل موثر در کیفیت قیرگونی، استفاده از مواد و مصالح با کیفیت و مرغوب است. ما در ایزوگام موسوی، علاوه بر استفاده از بهترین ها، خدماتمان را با بالاترین کیفیت به مشتریان عزیز ارائه میدهیم. ما با دو دهه تجربه در مشتری مداری و خدمات رسانی، این موضوع را به اثبات می رسانیم.

یکی از عوامل موثر در کیفیت قیرگونی، استفاده از مواد و مصالح با کیفیت و مرغوب است. ما در ایزوگام موسوی، علاوه بر استفاده از بهترین ها، خدماتمان را با بالاترین کیفیت به مشتریان عزیز ارائه میدهیم. ما با دو دهه تجربه در مشتری مداری و خدمات رسانی، این موضوع را به اثبات می رسانیم.

برگشت به بالا
Call Now Button