رفتن به محتوای اصلی
تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری

ایزوگام های گرمسیری و سردسیری بر اساس نیاز های محل نصب و زمان نصب ، انتخاب می شوند. با در نظر گرفتن شرایط دمایی محیط مورد نظر ، انجام ایزوگام در چه فصلی از سال ، انتخاب نوع مناسب ایزوگام ، برای نصب انجام می شود. تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری در نصب ایزوگام ، بر اساس آب و هوای های مختلف می باشد.

از بارزترین تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری میتوانیم به موارد ذکر شده اشاره کنیم. ایزوگام سردسیری دارای قطر ، وزن و ضخامت بیشتری نسبت به ایزوگام گرمسیر می باشد. از دیگر تفاوت های این دو ایزوگام در پلیمر ها و فرمول ساخت آن ها می باشد. که میتواند تا حد زیادی مقاومت این ایزوگام هارا در برابر شرایط آب و هوایی افزایش دهد. ساختار ایزوگام سردسیری الاستیکی می باشد که باعث می شود تغییرات دمایی روی آن تاثیری نداشته باشد. و این ایزوگام ها انعطاف پذیری بالایی و ماندگاری بیشتری دارند.

ایزوگام گرمسیری

از این ایزوگام ها در مناطقی که مقدار بارش باران معمولا کمتر می باشد و بیشترین مدت زمان سال ، آب و هوا گرم می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد. مواد مورد استفاده برای این ایزوگام ها طوری انتخاب شده است که در دماهای بسار بالا مقاوم باشند و از سطح پشت بام یا دیوارها جدا نشود. باید دقت داشته باشید که برای چسباندن این ایزوگام ها به سطح بام ها و دیوار ها باید از گرمای بیشتری استفاده شود. جنس این ایزوگام ها از پلیمری پلاستیکی می باشد که مخصوص آب و هوای معتدل گرمسیری است.

ایزوگام گرمسیری

ایزوگام سردسیری

از این ایزوگام برای مناطقی که بیشترین مدت زمان سال ، هوای سردی دارند ، استفاده می شود. یکی از ویژگی های این ایزوگام ها مقاومت دمایی بالا در برابر سرمای زیاد و ترک برنداشتن و خشک نشدن در اثر سرمای زیاد می باشد. یکی از تفاوت ایزوگام گرمسیری و سردسیری در دمای نصب آن ها است. برای نصب ایزوگام سردسیری به دمای کمتری نیاز است و نصب آن را میتوان در فصول سرد سال انجام داد. اما بهتر است نصب ایزوگام در دمای هوای بسیار سرد انجام نشود تا چسبندگی لازم بین ایزوگام و سطح وجود داشته باشد.

جنس ایزوگام سردسیری طبق گفته هایمان ، ایزوگامی با قیر پلیمری از جنس الاستیکی نوع BPE می باشد. این ایزوگام ها مخصوص مناطق سردسیر و با دوام و انعطاف پذیری بالا می باشد.

ایزوگام سردسیری

ویژگی های ایزوگام مرغوب سردسیری

همانطور که میدانید شرکت های زیادی در زمینه ساخت و عرضه ایزوگام فعالیت می کنند. که نقش اصلی ایزوگام ها نیز برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به ساختمان می باشد. استفاده از ایزوگام های متناسب با مناطق سردسیر که دارای ویژگی های خاصی هستند موجب می شود تا عمر ایزوگام ها طولانی تر شده و سالم بمانند.

از جمله ویژگی های خاص که لازم است ایزوگام های مناطق سردسیر دارا باشند. میتوان به این موارد اشاره کرد. ایزوگام مرغوب باشد و بوی نامطبوع مانند بوی گازوئیل و مازوت پالایش نشده نداشته باشد و ظاهری شفاف داشته باشد. ایزوگام  از جنس اعلا و وزن 40 کیلو گرم و ضخامت بیشتر از 5/3 میلی متر داشته باشد. دقت داشته باشید که ضخامت آن کمتر نباشد.

دقت داشته باشید که در هنگام لمس ایزوگام دست شما آغشته به رنگ و چربی نشود. در غیر این صورت ایزوگام مرغوب نمی باشد. یکی از نکات مهمی که باید ذکر شود این است که ایزوگام های نامرغوب در دمای 10 درجه شکننده می شوند. اما ایزوگام مرغوب سردسیری با قرار گیری در فریزر و گذشت مدت زمانی ، دچار شکستگی و آسیب نمی شود.

استاندارد های ملی ایزوگام سردسیری

شرکت هایی که در زمینه تولید و عرضه عایق رطوبتی سردسیری فعالیت دارند ، دارای چهار نشان استاندارد ملی هستند. نشان استاندارد عایق رطوبتی BPP ویژه مناطق معتدل و گرمسیر ، نشان استاندارد عایق رطوبتی BPP ویژه مناطق سردسیر ، نشان استاندارد عایق رطوبتی BOF ویژه مناطق معتدل گرمسیر ، نشان استاندارد عایق رطوبتی BOF ویژه مناطق سردسیر.

استاندارد ایزوگام گرمسیری

تشخیص مرغوبیت ایزوگام سردسیری

ایزوگام های سردسیری باید درجه نرمی بالایی داشته باشند تا در برابر کاهش دمای زیاد آسیب پذیر و شکننده نباشند. برای تست مرغوبیت این نوع ایزوگام ها میتوانید مقداری از آن را در فریزر در دمای پایین به مدت دوساعت و نیم ، قرار دهید و سپس آن را خارج کرده و تا کنید ، اگر ایزوگام ترک بردارد و شکسته شود ، از آن برای عایق کردن سطح استفاده نکنید.

خرید ایزوگام مرغوب باعث می شود شما از پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر و نصب ایزوگام جدید ، نجات پیدا کنید. اگر این ایزوگام ها پس از انجام عملیات دوام بالایی داشته باشد ، قابل استفاده در مناطق سردسیر با دماهای بسیار پایین می باشد.

برای تولید این ایزوگام ها از یک فرمول خاص استفاده می شود که با آب و هوای سرد بعضی از مناطق سازگار باشد. ممکن است برخی از ویژگی های ظاهری مانند ضخامت ، درجه کیفیت ، میزان پلیمر بکار رفته در آن متفاوت باشد. این تفاوت بین ایزوگام سردسیری و ایزوگام های دیگر دلیل استفاده از آن ها در مناطق سردسیر و طول عمر بالای آن می باشد.

مشخصات ظاهری ایزوگام سردسیری

از مشخصات این ایزوگام ها میتوان به طول 10 سانتی متری ، عرض تقریبا 100 سانتی متری ، ضخامت 4 میلی لیتری ، وزن 4 کیلوگرم ، حداقل مقاومت در برابر سرما منفی 5 درجه سانتی گراد و در مقابل گرما تا 100 درجه سانتی گراد می باشد ، نقطه ی اشتعال ایزوگام مناطق سردسیری 250 درجه سانتی گراد ، نوع بستر آن از پلی استر سوزنی نبافته و تیشو و الیاف شیشه نخدار ، وجه داخلی از پودر معدنی یا روکش آلومینیوم آن ها اشاره کرد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با مجموعه ایزوگام موسوی تماس بگیرید.

مشخصات ظاهری ایزوگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
Call Now Button